Немає такого сезону в році, під час якого не можна було б прекрасно відпочити в Італії. І зима – не виняток: гірськолижні тури в Італію вибирають європейці і українці, як доступну альтернативу «дорогим» Альп. Траси всіх рівнів складності, велика мережа підйомників, колоритні високогірні села-курорти, термальні СПА, знаменита італійська кухня – і все це за цінами, які радують.
Погода в Італії

На більшості курортів високий гірськолижний сезон починається з другої половини грудня і триває до кінця лютого. Однак, на курортах вище 3000 м можна кататися з листопада до початку квітня. А кілька курортів на зразок високогірній Червинии і плато Монте Роза приймають лижників круглий рік. Середня температура в зимові місяці становить -2 ℃ -4 ℃.

Високоефективне виробництво снігу забезпечує траси стабільним пухнастим покровом, навіть якщо снігопади затримуються.
Гірськолижні курорти Італії

Зимовий відпочинок в Італії в горах пов’язаний з шістьма основними гірськими регіонами: Доломітові Альпи, Доломити-ді-Брента, Альта-Валтелліна, Валь-д’Аоста, Валь-ді-Суза і Тренто. Всі вони відрізняються погодними умовами, рівнем трас, цінами і доступністю щодо аеропорту. Самі високогірні гірськолижні курорти в Італії розташовані на висоті до 4000 м. Всі італійські курорти обслуговує розгалужена мережа з 1 767 підйомників різних типів.

Для початківців лижників і для активного відпочинку з сім’єю і дітьми відмінно підійдуть курорти в долинах Доломітових Альп. У цьому районі також знаходиться знаменита Селла Ронда – кругова мережу підйомників і трас навколо Gruppo del Sella, величного гірського масиву з безліччю селищ-курортів.

Тим, хто планує поїздку в Італію взимку заради бігових лиж сподобається в Кронплац, а екстремали і професіонали знайдуть де розгулятися на просторах чорних трас Червинии, де, до речі, найкращий в Італії фрірайдінг. Ще цей курорт з’єднаний канатною дорогою з 360-кілометровим Міжнародної трасою. Крім чорних трас Червінія порадує червоним спуском Вентіна, який відомий серед спортсменів.

Ще одна з причин, по якій варто звернути увагу на лижні курорти Італії – це їх самобутність: кам’яні костели, затишні площі і старовинні сільські будиночки, переобладнані в міні-готелі і кафе на тлі приголомшливих Альп.
Гірськолижні траси Італії

Загальна протяжність гірськолижних трас в Італії становить 5 794 км. Траси відрізняються за тривалістю і складності в залежності від регіону. Тут можна знайти місця як для професійних занять спортом, так і для романтичної поїздки, як, наприклад спуск курорту Кортіна-д’Ампеццо. Найчастіше, певний курорт має більшість трас певного виду: для новачків, червоних або чорних.