Поїздка в комфортному автобусі – задоволення! Можна відпочивати, насолоджуватися краєвидами за вікном, дивитися телевізор, спілкуватися з сусідами і з нетерпінням чекати приїзду до місця призначення. На жаль, погане самопочуття здатне зіпсувати враження від поїздки. Що робити якщо вас закачує в дорозі під час пасажирських перевезень? Тренувати вестибулярний апарат, адже саме від нього залежить – закачає вас чи ні.
Стан укачування в автобусі лікарі називають кінетозом. Це положення може ускладнюватися нудотою, запамороченням, слабкістю. Такі симптоми спостерігаються у тих людей, у яких вестибулярний апарат працює з функціональними порушеннями.
У більшості випадків закачування передається у спадок, на нього страждають в основному діти. Симптоми у багатьох випадках зникають у підлітків, але іноді можуть залишатися і на все життя.

Як підготуватися до поїздки щоб в дорозі не закачувало?

Ще можна за деякий час до передбачуваної поїздки починати тренувати свій вестибулярний апарат, щоб він не підвів вас при тривалій подорожі.
Найкращим тренуванням можуть стати заняття танцями, плаванням, повільна їзда на велосипеді, а також катання на гойдалках або в дачному гамаку. Добре підготують організм до далекої поїздки регулярні заняття фізичною культурою, можна щодня робити обертання, повороти, нахили, поступово збільшуючи їх кількість.
Безпосередньо перед від’їздом бажано добре виспатися і ні в якому разі не вживати алкогольні напої. Симптоми можуть виникнути, якщо ви голодні. Тому перед від’їздом слід перекусити, але не наїдатися. Продукти перед дорогою бажано вживати легкі, натуральні, без хімічних добавок і консервантів. Можна взяти з собою в дорогу імбирні льодяники або пару шматочків лимона – кислота зменшує нудоту.

Якщо ж часу на тренування немає стійкості вестибулярного апарата, пропонуємо наступні екстрені поради:

  • Обирайте правильне місце. Намагайтеся зайняти місце в передній частині автобуса. Як відомо, хвіст розгойдується сильніше, а тому і заколисує в хвості швидше. Якщо стоїть вибір – замовити мікроавтобус або автобус – вибирайте останній. Як правило, автобус їде повільніше і «рівніше».
    Не їжте багато перед виїздом і безпосередньо в дорозі. Переїдання негативно впливає на вестибулярний апарат.
  • Також не вирушайте в дорогу на голодний шлунок. Голод теж не сприяє хорошому самопочуттю в поїздці. Перед дорогою рекомендується з’їсти що-небудь легке.
  • Не вживайте алкоголь перед поїздкою або в дорозі, т. К. Він погіршує роботу вестибулярного апарату.
  • Візьміть з собою продукти, що зменшують нудоту: цукерки або печиво з імбиром, часточки лимона або кислу карамель.
  • Пийте холодну воду або воду з лимоном. Час від часу робіть ковток води, але не більше. Вода стане в нагоді і щоб злегка бризнути в обличчя в разі поганого самопочуття.
  • Намагайтеся дивитися вперед. Якщо вас заколисує, не дивіться в бічне або заднє скло, а дивіться виключно в лобове. Якщо швидкість пересування невисока, і ви сидите обличчям по ходу руху, можна пробувати дивитися убік.
  • Уникайте перегріву. Не одягайтеся занадто тепло, виходьте на свіже повітря під час зупинок, закривайте вікна шторками, якщо сидите на сонячній стороні.
    Відпочиньте від думок про закачування. Чи не накручуйте себе, а краще займіться чимось цікавим – пограйте з сусідами в дорожні гри, послухайте музику або постарайтеся заснути. Тим, кого закачує в автобусі, читати під час поїздки не рекомендується, так як тривалий погляд в одну точку тільки погіршує ситуацію.

Перша допомога коли закачує в машині чи автобусі

Приймайте таблетки від нудоти та закачування. Існують спеціальні таблетки, які дозволяють повністю уникнути укачування. Залежно від типу ліки, пити його слід або за 1-2 години до виїзду, або в дорозі в міру необхідності.
Перша допомога при наявності сильного укачування і нудоти – прийом лікарських препаратів. Таблетки знімають неприємні симптоми і полегшують стан. Однак перед їх прийомом слід ретельно вивчити інструкцію і суворо дотримуватися дозування. Ще одна важлива обставина – такого роду препарати мають багато побічних дій, тому не слід приймати їх регулярно.

Що робити під час поїздки щоб не закачувало в транспорті?

Якщо ви вирішили замовити автобус, виберіть собі місце в передній його частині і дивіться в лобове скло. Якщо предмети швидко миготять, закрийте очі і спробуйте подрімати. На санітарних зупинках обов’язково виходьте на свіже повітря, щоб наповнити легені киснем, – спека і задуха можуть погіршити стан. Бажано, щоб в автобусі був кондиціонер, який по дорозі підтримує оптимальну температуру повітря. Корисно їсти дрібну їжу дорогою і пити воду з соком лимона або чай з м’ятою.

 

За матеріалами easy-bus.com.ua